Batı Akdeniz Bölge Müdürlüğü

Forum: Soru ve Cevaplarla Gümrük İdaresinin Bugünü ve Yarını

26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, Bölge Müdürlüğümüz ve Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi işbirliği ile Akdeniz Üniversitesi Konferans Salonunda "Soru ve cevaplarla gümrük idaresinin bugünü ve yarını" konulu forum düzenlendi.

Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan foruma; Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri ile Fakülte Dekanı Prof.Dr.Mustafa Gülmez, bölüm başkanları ve öğretim görevlileri katıldı. Bölge Müdürlüğümüzden, Araştırmacı Nezih Ertan moderatör, Gümrük Müdürü Celal Akkaya, Gümrük Müdür Yardımcısı Abdullah Kıtay ve Kaçak İstihbarat Bölge Amiri v. Ali Çelebi Evci konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca Gümrük Müşavirleri Derneği Antalya Temsilcisi Coşkun Kaygusuz'da forumda konuşmacı olarak hazır bulundu.

Soru-cevap şeklinde gerçekleştirilen forumda öğrenciler, "Gümrük Teşkilatı, gümrük işlemleri, gümrük memurluğu, geleceğin gümrük idaresi ve gümrük müşavirliği mesleği" hakkında bilgilendirildiler.