Batı Akdeniz Bölge Müdürlüğü

Bağlantı Gümrük İdarelerimizde Gümrük Günü Etkinlikleri

Bölge Müdürlüğümüze bağlı Gümrük İdarelerinde 26 Ocak Dünya Gümrük Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Dünya Gümrük Günü çerçevesinde bağlantı idarelerimiz, bulundukları il ve ilçelerde Atatürk Anıtına çelenk koyulması, Mülki İdare Amirlerinin ziyareti, mülki erkanın ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı etkinlikler, gümrüklü alanlara giriş-çıkış yapan şahıslara çeşitli ikramlarda bulunulması gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Antalya Gümrük Müdürlüğü

Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Antalya Gümrük Müdürlüğünde; 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, "Etkin Sınır Yönetimi için Veri Analizi" teması altında "Osmanlı Belgelerinde Gümrük" konulu resim sergisi ve kokteyl düzenlendi. Etkinliğe başta  Antalya ili Vali Yardımcısı Salih Gürhan ve Bölge Müdürmüz Ragibe Coşkun olmak üzere idare amirlerimiz, personelimiz ve paydaşlarımız katıldı. Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantılarında yaptıkları çalışmalar ile başarı belgesini hakeden personele belgeleri takdim edildi.

Ayrıca, Antalya ili Serik ilçesi Yanköy İlköğretim Okulunda öğrenim gören  50 öğrenciye okul çantası, kırtasiye malzemesi, eşofman takımı ve spor ayakkabısı yardımında bulunuldu. Paydaşlarımızın da katkılarıyla aynı ilköğretim okuluna kütüphane amaçlı kullanılmak üzere konteyner tahsisi sağlanıp, okulun merdiven ve koridor duvarları mermer kaplaması yapıldı.

Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü

Bölge Müdürlüğümüz Bağlantısı Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünde; 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, Antalya Ticaret Borsası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri  Bölge Müdürümüz Ragibe Coşkun'u makamında ziyeret ederek, Bölge Müdürmüzden gümrük ve gümrük işlemleri ile ilgili bilgi almışlardır. Daha sonra Orta Doğu Liman İşletmelerinin gümrük saha kısmında  Müdürlükleri çalışma alanı, görev bölgesi, Müdürlüklerince gerçekleştirilen yakalamalar ile ilgili tanıtım yapılıp ve Müdürlükleri bünyesinde görev yapan Narkotik Dedektör Köpekleri, Mobil X-Ray Cihazı ile Acil Müdahale ve Devriye botlarımızın çalışma sistemleri hakkında uygulamalı olarak tanıtım yapıldı.

Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü

Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Antalya Gümrük Müdürlüğünde;  26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, başta Bölge Müdür Yardımcımız Fikriye Öztürk olmak üzere idare amirlerimiz, personelimiz ve paydaşlarımızın katıldığı kokteyl düzenlendi. Kokteylde, "Eski Gümrük Binaları" konulu fotoğraf sergisi düzenlendi.

Antalya Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü

Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Antalya Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğünde; 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, Bölge Müdürmüz Ragibe Coşkun, idare amirlerimiz, personelimiz, paydaşlarımız ve ailelerinin katıldığı kahvaltı düzenlendi.

Antalya Tasfiye İşletme Müdürlüğü

Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Antalya Tasfiye İşletme Müdürlüğünde; 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, Bölge Müdürümüz Ragibe Coşkun'un katılımı ile Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Fethi Bayçın Huzurevi ve Bölge Müdür Yardımcımız Fikriye Öztürk'ün katılımı ile Antalya Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü ziyaret edildi. Müdürlükleri tasfiyelik eşya ambarında bulunan muhtelif giyim eşyaları, Bölge Müdürlüğümüz tahsis onayına istinaden ziyeret edilen Müdürlüklere teslim edildi.