21 Ton Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Genel Müdürlüğü Kaçakçılık Mücadele Dairesi Başkanlığı Operasyon Şube Müdürlüğü ve Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Antalya-Burdur Karayolundaki bir akaryakıt istasyonunda markersiz akaryakıt satıldığını tespit etti. 
İstasyonda bazı araçların akaryakıt aldığı sırada ekiplerce yapılan incelemelerde alınan numunelerin marker cihazıyla yapılan analizlerinde geçersiz sonuç vermesi üzerine, gümrük muhafaza ekipleri, pompalara bağlı ve kaçak akaryakıtın gizlendiği bir tankın bulunduğu şüphesiyle istasyonda kazı çalışması yaptı. 
Kazı çalışmasında istasyonda kaçak akaryakıtın konulduğu bir tank bulundu. Ekipler, bu tank ile pompalar arasında borularla bağlantı kurulduğunu belirledi. 
Kaçak akaryakıt tankında yapılan incelemede tankın kapağının bulunduğu yere, tankın boş olduğu izlenimi vererek arama yapan ekipleri yanıltmak amacıyla tabanından yukarıya doğru bir metre yükseklikte sehpa konulduğu ve bu sehpanın içine de az miktarda yakıt döküldüğü tespit edildi. 
Tankın alt kısmında yapılan incelemede ise 21 bin litre (21 ton) kaçak akaryakıt ele geçirildi. Akaryakıt istasyonundaki 100 tonluk tanka da el konuldu. İstasyonu mühürleyen gümrük muhafaza ekipleri, Cumhuriyet savcılığına da suç duyurusunda bulundu.